Nacházíte se zde: Úvod Služby Chci službu Půjčit si dokument

Půjčit si dokument

Dokumenty je možné objednávat ke studiu ve studovnách (tzv. prezenční výpůjčky) či k vypůjčení mimo budovu NK ČR (tzv. absenční výpůjčky). Pro absenční výpůjčky je určena pouze část fondu, využívat ji mohou čtenáři s platným čtenářským průkazem při splnění dalších podmínek.

Většinu nejužívanějších částí sbírek knihovny lze vyhledat v elektronickém katalogu. Teprve pokud v elektronickém katalogu nenajdete, vyhledávejte dokument v katalogu naskenovaném, nebo v Hale služebkatalogu lístkovém. V těchto dalších případech je vhodné poradit se s knihovníkem – případně přijít na instruktáž.

Kromě tištěných dokumentů jsou k prezenčnímu studiu k dispozici také dokumenty elektronické či mikrodokumenty.

Objednávky

Objednávat můžete prostřednictvím:

Objednávku můžete podat i bez platné registrace, výpůjčka sama – ať ve studovně, nebo v Hale služeb (tedy ta určená pro použití mimo budovu) – je však možná jen s platným čtenářským průkazem.

Podrobnější informace o objednávání, půjčování a prodlužování výpůjček naleznete na stránce Jak to tady chodí.

Elektronické knihy

K dispozici jsou i elektronické knihy, které je možné studovat na počítačích ve studovnách NK ČR, z domova prostřednictvím vzdáleného přístupu a ve většině případů je možné si je vypůjčit pro využívání v offline režimu. E-knihy lze vyhledávat v online katalogu – bázi NKC, případně přímo v jednotlivých licencovaných zdrojích (např. ProQuest Ebook Central).

Kam se obrátit
Biblioschránka