Nacházíte se zde: Úvod Služby Referenční služby

Referenční služby

Prostřednictvím referenčních služeb získáte odpovědi na otázky, které Vám pomohou při využívání knihovny, nalezení relevantních zdrojů či získání faktografických informací. Zodpovídáme stručně konkrétní otázky, pošleme krátký seznam knih, časopisů, popřípadě i WWW stránek (do 5 záznamů). Ozveme se Vám během dvou pracovních dnů.

Pošlete nám svou otázku elektronickou poštou na adresu: reference[zavináč]nkp[tečka]cz nebo vyplňte formulář. Buďte konkrétní, uveďte vymezení otázky, ( např.: informace mají být historické, současné, do jaké oblasti vědění Vaše otázka spadá - tedy kdo, co, proč, kdy a kde).

Na co se nás ptát?

  • na stručné faktografické a bibliografické údaje
  • na nejvhodnější prameny v určitém oboru
  • na vyhledávací postupy na internetu (hlavně bibliografické zdroje)

Elektronická referenční služba neodpovídá na otázky, jejichž odpovědi vyžadují časově náročné rešerše (rešeršní služba).

 

Upozornění:
Dotazy bibliografického charakteru o knihách vydaných v České republice se zjišťují ve zdrojích Národní knihovny budovaných na základě práva povinného výtisku tištěných dokumentů. Profilové zaměření NK ČR jsou společenské a přírodní vědy. Máte-li otázky na literaturu z oblastí techniky, lékařství či práva, obracejte se raději na knihovny s tímto zaměřením.

Karolína Košťálová