Nacházíte se zde: Úvod O knihovně Kultura a odborné akce Přednášky, besedy, akce Fotogalerie 2018

Fotogalerie 2018

Velikonoční jarmark 2018
Fotogalerie z velikonočního jarmarku, který nabídl návštěvníkům originální velikonoční dekorace, rukodělné výrobky chráněných dílen a bazar knih. Součástí bylo i představení činnosti Souborného katalogu NK ČR a prohlídky Zrcadlové kaple zdarma. Akce se konala 28.3.2018 na nádvoří Klementina. Foto: E. Hodíková, NK ČR.
Svět knihy Praha 2018
Národní knihovna ČR již tradičně přivítala návštěvníky ve svém stánku P610 v pravém křídle Průmyslového paláce. Zde bylo možné získat informace o knihovně a jejích službách, k zakoupení zde byly jak publikace, které knihovna vydala, tak i propagační předměty. Foto: E. Hodíková, NK ČR.
Slavnostní udělení Ceny Rudolfa Medka 2018
Slavnostní udělení Ceny Rudolfa Medka Jaroslavu Vaculíkovi a Petru Kolářovi - 16. 5. 2018, Zrcadlová kaple. Foto: Eva Hodíková, NK ČR.
Tajemství úplňků - křest knihy
Fotogalerie ze slavnostního křtu knihy "Tajemství úplňků", kterou napsali žáci 5. A ze ZŠ Petřiny – sever. Knihu vydalo nakladatelství Olympia. Slavnostního křtu knihy se 30. května 2018 v Zrcadlové kapli zúčastnil i generální ředitel NK ČR Martin Kocanda a další významní hosté. Foto: E. Hodíková, NK ČR.
Dohoda o spolupráci evropských a čínských knihoven
Zástupci knihoven šestnácti středoevropských a východoevropských zemí podepsali v Chang-čou (Hángzhōu) se svými čínskými protějšky memorandum o spolupráci. Cílem je mimo jiné sdílení zkušeností zejména v oblasti zpracování a zpřístupňování knižních fondů. Foto: R. Káčer, NK ČR.
Vánoční jarmark v Klementinu
Fotogalerie z tradičního vánočního jarmarku, který se konal 12. prosince 2018 na hlavním nádvoří Klementina. Návštěvníkům nabídl výrobky chráněných dílen a Klubu tvořivých knihovníků SKIP. Součástí jarmarku byl i knižní bazar. V odpoledních hodinách se pak v Zrcadlové kapli uskutečnil vánoční koncert v podání pěveckého sboru Prážata. Foto: E. Hodíková, NK ČR.