Nacházíte se zde: Úvod O knihovně Kultura a odborné akce Přednášky, besedy, akce Fotogalerie 2014

Fotogalerie 2014

Knižní veletrh v Lipsku 2014
První z knižních veletrhů, na které se letos vypravili pracovníci Oddělení doplňování zahraničních dokumentů, bylo Lipsko. Zde byly pro fond Národní knihovny získány některé knihy. Fotogalerie ukazuje celkový pohled na veletržní dění.
Setkání se spisovatelkou Irenou Douskovou
Fotogalerie z besedy s Irenou Douskovou (Hrdý Budžes, Doktor Kott přemítá, Oněgin byl Rusák, O bílých slonech, Darda), která představila svoji novou knihu Medvědí tanec, v níž vypráví o posledních měsících života proslulého provokatéra české literatury Jaroslava Haška. Setkání se uskutečnilo 9. 4. 2014 v Zasedacím sále NK. Foto: Eva Hodíková, NK ČR.
Knižní veletrh v Londýně 2014
Fotogalerie z knižního veletrhu v Londýně, který navštívili pracovníci Oddělení doplňování zahraničních dokumentů NK. Foto: Jan Lukavec, NK ČR.
Premiéra filmu Záhada kodexu XIV A 13
Fotogalerie ze slavnostní premiéry dokumentárního filmu "Záhada kodexu XIV A 13", který představuje pohled do doby vzniku Vyšehradského kodexu. Rukopis je svou historickou hodnotou stavěn na úroveň korunovačních klenotů. Film uvede Česká televize při příležitosti výstavy o benediktinském řádu a jeho kultuře, která začne na podzim. Kratší verze filmu je určena pro školáky. Premiéra se konala 7. dubna 2014 v Nostickém paláci na Malé Straně. Foto: Milena Kárná, NK ČR.
Setkání s Karlem Hvížďalou
Fotogalerie z autogramiády a besedy s s publicistou, spisovatelem a dramatikem Karlem Hvížďalou (Restaurování slov, Moc a nemoc médií, Knížecí život, Jak myslet média, České rozhovory ve světě…), který představil svou poslední knihu Jak myslet umění. Akce se konala 24. 4. 2014 v Zasedacím sále NK. Foto: Eva Hodíková, NK ČR.
Slavnostní udělení Ceny Rudolfa Medka
Slavnostní udělení Ceny Rudolfa Medka Anastasii Kopřivové, 13. 5. 2014, Vzdělávací centrum NK ČR. Foto: Vadim Grivač.
Knižní veletrh Svět knihy Praha 2014
Fotogalerie z prezentace NK na 20. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2014, který se konal ve dnech 15. - 18. 5. 2014 na pražském Výstavišti. Foto: Eva Hodíková, NK ČR.
Slavnostní udělení Ceny Rudolfa Medka
Slavnostní udělení Ceny Rudolfa Medka Paulu Robertu Magocsimu, 25. 4. 2014, Slovanská knihovna. Foto: Rita Kindlerová.
Národní knihovna a Google spolupracují na digitalizaci starých tisků a sbírek Slovanské knihovny
V rámci snahy o zpřístupnění literárních klenotů v elektronické podobě navázala Národní knihovna ČR spolupráci se společností Google. Přípravné práce probíhaly již od roku 2011, samotná digitalizace, během níž budou zpracovány fondy starých tisků i sbírky Slovanské knihovny, byla započata v letošním roce. Fotogalerie z tiskové konference konané 3. září 2014 v Národní knihovně. Foto: Eva Hodíková, NK ČR.
Pravoslavná encyklopedie – významný knižní dar pro Slovanskou knihovnu
Dne 13. října 2014 získala Slovanská knihovna (odbor Národní knihovny České republiky) významný knižní dar – 34 svazků Pravoslavné encyklopedie. Knihy byly Slovanské knihovně věnovány na základě osobního rozhodnutí patriarchy moskevského a veškeré Rusi Kirilla a z rukou otce Nikolaje, správce pravoslavného chrámu sv. Petra a Pavla v Karlových Varech a oficiálního zastupitele moskevského patriarchátu v České republice, je převzal ředitel Slovanské knihovny Lukáš Babka. Oficiálního předání se zúčastnili vzácní hosté v čele s metropolitním protopresbytrem ThDr. Jaroslavem Šuvarským, Ph.D., zástupcem pražské eparchie pravoslavné církve. Foto: Eva Hodíková, NK ČR.
Knižní veletrh ve Frankfurtu 2014
Fotogalerie z knižního veletrhu ve Frankfurtu n.M., který letos opět navštívili pracovníci oddělení akvizice Národní knihovny. Hlavně v průběhu posledního dne zde získali přes 220 publikací. Některé darem, většinu nákupem, a to někdy až s šedesátiprocentními slevami, průměrná sleva přesahovala 40 % z katalogové ceny. Foto: David Konečný (1,2,3) a Jan Lukavec (4-12).
Vánoční jarmark v Klementinu
Fotogalerie z tradičního vánočního jarmarku, který se konal 4. prosince 2014 na nádvoří Klementina. Foto: Eva Hodíková, NK ČR.