Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Oxford English Dictionary

Oxford English Dictionary

Od 6. března 2024 mají uživatelé Národní knihovny k dispozici zkušební přístup k The Oxford English Dictionary (OED), přibližující vývoj anglického jazyka za poslední tisíciletí...
Oxford English Dictionary

Oxford English Dictionary

Oxford English Dictionary
přes 500 000 slov… 3,5 milionu citací… přes 1000 let angličtiny

Zkušební přístup od 6. 3. 2024 do 5. 4. 2024 - vzdálený přístup Vzdálený přístup pomocí Shibboleth

The Oxford English Dictionary (OED) má věhlas autoritativního díla vývoje anglického jazyka za poslední tisíciletí. Představuje nepřekonatelného průvodce významu, etymologie a výslovnosti (s použitím mezinárodní fonetické abecedy) více jak 500 000 slov. Přináší ukázky použití slov ve více než 3 milionech spojení z celé oblasti používání angličtiny jak geograficky tak oborově. K dispozici je 8 předmětových rejstříků. Součástí OED je Historical Thesaurus of the OED.

------------------------

Seznam dostupných elektronických informačních zdrojů na adrese: eiz.nkp.cz

Pro vyhledávání v elektronických informačních zdrojích NK ČR můžete využít multivyhledávač EBSCO Discovery Service (EDS).

Oxford English Dictionary

Multivyhledávač ve zdrojích NK ČR

-----------------------

Licencované zdroje, které NK ČR zpřístupňuje svým registrovaným uživatelům, je uživatel povinen používat pouze pro své studijní a výzkumné potřeby a to standardním způsobem a pouze pomocí nástrojů, které zvolený licencovaný zdroj nabízí. Při práci v licencovaných zdrojích není přípustné využívat různé formy robotů či jiných automatických stahovacích programů.

 

Uživatelům, kteří budou při vyhledávání, prohlížení či ukládání dat z licencovaných zdrojů využívat nestandardní nástroje, může být odejmuto právo přístupu k licencovaným zdrojům.