Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Setkání nadací a nadačních fondů

Setkání nadací a nadačních fondů

V uplynulém týdnu se v Národní knihovně ČR sešlo několik českých nadací a nadačních fondů a společně pod vedením Nadace Via Clarita pracovali na prvním českém nadačním kodexu...
Setkání nadací a nadačních fondů

setkání

V uplynulém týdnu se v Národní knihovně ČR sešlo několik českých nadací a nadačních fondů a společně pod vedením Nadace Via Clarita pracovali na prvním českém nadačním kodexu. Přivítala je ředitelka Odboru komunikace NK ČR Martina Košanová a na úvod pracovního setkání seznámil přítomné s novou strategií Národní knihovny její generální ředitel Tomáš Foltýn. Pro inspiraci a zpestření kolegové z Oddělení rukopisů a starých tisků připravili k náhledu faksimili Kodexu Vyšehradského a dalších vzácných rukopisů.

Cílem nadací je vytvořit přehledný soubor doporučení pro dobrou a zodpovědnou správu filantropických organizací, který by měl pomoct v dalším rozvoji nadačního sektoru v České republice.

Kodex se zaměří na jednotlivé oblasti fungování a působení nadací a nadačních fondů. Vycházet bude nejen z platné legislativy, ale také z příkladů dobré praxe. Bude zahrnovat témata a oblasti týkající se založení nadace, ustanovení správní rady, její správu, nastavení grantového procesu nebo vhodné postupy pro řešení problémových situací. Půjde o živý materiál, který budou nadace a nadační fondy v průběhu času doplňovat a aktualizovat a reagovat tím na rozvíjející se nadační sektor.

Fotogalerie >>