Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Benefiční koncert Věčná naděje

Benefiční koncert Věčná naděje

Již podruhé vás srdečně zveme na benefiční koncert v rámci hudebního festivalu Věčná naděje. Dne 14. března v Zrcadlové kapli Klementina vystoupí Bella Adamová a Malte Schäfer...
Benefiční koncert Věčná naděje

logo Věčná naděje

Již podruhé vás srdečně zveme na benefiční koncert v rámci festivalu Věčná naděje, hudebního festivalu nejen terezínských skladatelů.

14. 3. 2024 od 19.30 hod., Zrcadlová kaple
Bella Adamova, Malte Schäfer

Hudební paralely prezentující na první pohled zdánlivou nesourodost písní Pavla Haase Gustava Mahlera, Viktora Ullmanna, Erwina Schulhoffa a Ilse Weberové budou jedinečným pilířem benefičního večera protknutého vášní, nadějí a kontrasty, v provedení mezzosopranistky Belly Adamove a pianisty Malte Schäfera. Weberová byla básnířkou, skladatelkou písní a spisovatelkou knížek pro děti, v koncentračním táboře Terezín pracovala jako dětská sestra. Dobrovolně nastoupila do transportu do Auschwitz-Birkenau, kde byla zavražděna spolu se svým mladším synem Tomášem. Právě její písňová tvorba je jednou z nejsilnějších výpovědí o životě v Terezíně za druhé světové války.

Mezzosopranistka a improvizátorka Bella Adamova, která se narodila v Čečensku, vyrůstala v Praze a studovala v Německu, Švýcarsku a Londýně, byla od mala obklopena mnoha kulturami. S přirozenou lehkostí se pohybuje v různých hudebních obdobích, žánrech a kulturách. Ráda se nachází na rozhraní žánrů, její erudice v písních, soudobé hudbě a zájem o nevšední dramaturgie jí přinesly mnohá pozvání k unikátním projektům. Program jejího koncertu bude ušit na míru festivalu Věčná naděje.
V létě 2022 získala hlavní cenu v kategorii oratorií v mezinárodní pěvecké soutěži v s-Hertogenbosch. O několik týdnů později obsadila spolu s klavíristou Maltem Schäferem na mezinárodní soutěži Franz Schubert a moderní hudba ve Štýrském Hradci druhé místo (první cena udělena nebyla) v kategorii „písňové duo“.

Program a vstupenky >>

Národní knihovna ČR je partnerem tohoto benefičního koncertu, který podpoří nákup hudebních nástrojů pro Jedličkův ústav a školy. Sbírka spuštěna na Donio.

Komu pomůžeme?
Dětem a mládeži z Jedličkova ústavu a škol v Praze, jež se chtějí věnovat hudebním aktivitám s využitím speciálních hudebních nástrojů pro hudebníky se zhoršenou jemnou motorikou. Využívat je budou jak při vyučování ve škole, tak na hudebních kroužcích v rámci volnočasových aktivit.