Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2018 Malé princohraní – procházka po Klementinu s Malým princem

Malé princohraní – procházka po Klementinu s Malým princem

Na půdě Národní knihovny ČR ožije nejen Malý princ, ale i celý jeho fantastický svět. Vy do něj budete moci vstoupit a na vlastní kůži zažít putování po jednotlivých planetách.
Malé princohraní – procházka po Klementinu s Malým princem

Malý princ

Kdo by neznal Malého prince? Na nestárnoucím příběhu Antoina de Saint-Exupéryho vyrostlo již několik generací a stále má nové a nové příznivce. A na půdě Národní knihovny ČR ožije nejen Malý princ, ale i celý jeho fantastický svět. Vy do něj budete moci vstoupit a na vlastní kůži zažít putování po jednotlivých planetách.

Literárně taneční představení Malé princohraní, aneb svět Velkých podle prince Malého vás provede prostory Klementina, které se promění v kouzelný svět, v němž ožijí ilustrace z knihy. Zhruba hodinové představení připravili tanečníci TS Emotion a herci z Mezinárodní konzervatoře Praha. Projekt si klade za cíl netradičním způsobem přivést děti a mládež zpět k četbě a ukázat jim, že báječná dobrodružství naleznou i na stránkách knih. Představení je připraveno přímo pro prostor Národní knihovny a návštěvníkům se tak představí v trochu jiném světle, než je běžné.

Odpočiňte si od ruchu a stresu všedních dní, vezměte děti a přijďte společně prožít úžasný příběh Malého prince.

Taneční studio Emotion se zaměřuje na současný moderní a jazzový tanec a balet. Už 21 let vzdělává děti a mládež od 3 do 26 let. Pravidelně se účastní republikových i mezinárodních soutěží, odkud si přiváží řadu cen. Úspěchem je nepochybně opakovaná výhra titulu mistra světa na světovém poháru organizace DWC. Ředitelkou a spoluzakladatelkou studia je MgA. Ivana Malá. Ta byla mimo jiné hlavní choreografkou pořadů Superstar, Hlas Československa, X Factor, či Česká miss.

Datum a čas konání 9. 9. a 23. 9. 2018 od 15:30 a 17:30
Místo: Klementinum 190, Praha 1
Vstup: zdarma

Reportáž s ukázkou z představení zde >>