Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2018 Ensemble 18+ v Zrcadlové kapli

Ensemble 18+ v Zrcadlové kapli

V prostorách Zrcadlové kaple se uskuteční závěrečný koncert cyklu Sólo pro klasicismus, který pořádá komorní orchestr Ensemble 18+. Ten si pro posluchače připravil skladby z rané tvorby Felixe Mendelssohna–Bartholdyho.
Ensemble 18+ v Zrcadlové kapli

Ensemble 18+

V prostorách Zrcadlové kaple se uskuteční závěrečný koncert cyklu Sólo pro klasicismus, který pořádá komorní orchestr Ensemble 18+. Ten si pro posluchače připravil skladby z rané tvorby Felixe Mendelssohna–Bartholdyho. Vedle Ensemble 18+ stane na podiu jako host houslista Ivan Ženatý a na místě bude připraven i welcome drink.

V roce 2018 již v Zrcadlové kapli jeden koncert z cyklu Sólo pro klasicismus proběhl. Stalo se tak 21. 1. a hosty orchestru byli Kateřina Englichová na harfu a Vilém Veverka na hoboj.

Ensemble 18+ hraje převážně hudbu z období klasicismu, například tvorbu J. Haydna, či raná díla W. A. Mozarta a prostor má i česká hudba tohoto období, často v novodobých premiérách. V repertoáru Ensemble 18+ najdete i hudbu z počátku 20. století. Obsazení orchestru není stálé, nicméně v jeho základu je vždy osm až deset smyčcových nástrojů nebo pět nástrojů dechových a cembalista-dirigent. Zajímavé je, že většina stálých členů vlastní historické nástroje. Soubor již nahrával pro Českou televizi nebo Český rozhlas a krom výše zmíněných umělců spolupracoval i s mnoha dalšími osobnostmi, jako je mezzosopranistka Dagmar Pecková, či houslistka Gabriela Demeterová.

Datum konání koncertu: 22. 2. 2018
Začátek koncertu: 19:00
Místo: Zrcadlová kaple, Klementinum 190, Praha 1
Vstupné: 250,- Kč (plné vstupné) / 200,- Kč (senioři, studující) – lze zakoupit na místě 45 minut před začátkem, rezervace vstupenek
zde