Nacházíte se zde: Úvod Služby Wi-Fi v Národní knihovně ČR

Wi-Fi v Národní knihovně ČR

V Národní knihovně ČR je pro registrované uživatele a návštěvníky k dispozici Wi-Fi síť, která umožňuje pokrýt většinu prostor Klementina.

Jedná se o otevřenou síť s omezením rychlosti, rozsahu služeb a velikosti stahovaných souborů. Provoz v bezdrátové síti není kryptograficky zabezpečen, to znamená, že provoz je možné odposlechnout. Citlivé informace musejí být zabezpečeny na úrovni aplikace (např. https protokol).


Název sítě Technický popis Určení
STUDOVNA Otevřená síť pro přístup do internetu. Omezení: rychlost, rozsah služeb, velikost stahovaných souborů. Nevyžaduje heslo. Síť umožňující uživatelům přístup do volného internetu, na informační stránky NK a do elektronického katalogu (pro vyhledávání) a naskenovaného katalogu a dalších volně dostupných zdrojů NK ČR bez vstupní autentizace.Jak se připojit k WiFi síti s vlastním elektronickým zařízením

  • Při prvním přihlášení zařízení do sítě v NK ČR vyhledejte nejsilnější signál nezabezpečené Wi-Fi sítě a k ní zařízení připojte.
  • Síť STUDOVNA umožňuje procházení informačních stránek NK ČR, jakož i práci v katalozích knihovny.
  • Síť STUDOVNA autentizaci pro přístup mimo servery NK nevyžaduje.


Více informací k síti STUDOVNA:

  • Ze sítě STUDOVNA nejsou licencované zdroje předplacené knihovnou přístupné přímo, ale pouze prostřednictvím vzdáleného přístupu (po přihlášení prostřednictvím Shibboleth).
  • Ze sítě STUDOVNA nejsou přístupné některé síťové služby (ssh).
  • Síť STUDOVNA má omezenou rychlost připojení a velikost stahovaných souborů.

 

Zaměstnanci Národní knihovny ČR nezajišťují konfiguraci vlastních zařízení uživatelů.

Další odkazy

 

Pravidla pro poskytování služby bezdrátového připojení k Internetu (Wi-Fi) ve studovnách Národní knihovny ČR