Nacházíte se zde: Úvod Služby Školení

Školení

Školení pro uživatele Referenčního centra

Školení na využívání elektronických informačních zdrojů se zaměřením na využití informačních zdrojů NK ČR jsou organizována pro jednotlivce a skupiny v Referenčním centru nebo online, vždy na objednání. Jedná se o úvodní individuální školení v rozsahu max. 1-2 hodin. Školení se mohou zúčastnit uživatelé, kteří mají platný čtenářský průkaz NK (limit na jedno školení je maximálně deset osob). Zájemci se mohou objednat emailem (reference [zavináč] nkp [tečka] cz).

Kromě uvedených školení jednotlivců lze s vedoucí Oddělení referenčních a meziknihovních služeb (ORMS) dohodnout školení pro skupiny uživatelů (např. studijní skupiny) na určitou dobu a zvolené téma. Základní školení jsou vedena v češtině, lze domluvit i školení v anglickém jazyce. Témata školení mohou být upravena podle individuálního zájmu uživatele. Nabízíme následující tematické okruhy:

  • zdroje NK ČR (online báze, katalogy NK ČR)
  • digitální knihovny
  • portál Knihovny.cz
  • základy rešeršních strategií

Školení meziknihovních služeb pro knihovníky

Pro knihovny nabízíme praktické školení meziknihovních služeb – české a zahraniční zdroje (včetně digitálních knihoven, systému Získej apod.), způsoby objednávání, praktická doporučení.

Jedná se o školení pro jednotlivce a malé skupiny na míru Vašim potřebám v rámci poskytování meziknihovních služeb ve Vaší instituci. V případě zájmu se můžete obrátit na email ill [zavináč] nkp [tečka] cz.