Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2019 Svět knihy Praha 2019

Svět knihy Praha 2019

Brány veletrhu na Výstavišti v Holešovicích budou pro milovníky knih otevřeny ve dnech 9.–12. 5. Program bude připraven v prostorách Průmyslového paláce i mimo něj.
Svět knihy Praha 2019

logo

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival slaví letos čtvrtstoletí své existence. Za tu dobu si vydobyl mezinárodní prestiž a získal pevné místo v kalendáři veletrhů. Brány veletrhu na Výstavišti v Holešovicích budou pro milovníky knih otevřeny ve dnech  9.–12. 5. Program bude připraven v prostorách Průmyslového paláce i mimo něj.

 

 

Letošní jubilejní ročník bude programově velice bohatý. Čestným hostem je letos Latinská Amerika. Rozmanitost tohoto regionu se odráží, jak v pestrosti literární produkce, tak v počtu autorů, kteří se veletrhu zúčastní jako hosté besed, přednášek, autorských čtení a dalších kulturních akcí. Mezi nimi vzbudí asi největší zájem Mario Vargas Llosa, nositel Nobelovy a Cervantesovy ceny. Představí se i další osobnosti, např. Bernardo Carvalho, Rodrigo Fresán, Álvaro Enrigue, David Unger, Mariana Enríquezová, Luis Fayad, Ariel Bermani, Juan Villoro, Francisco Cárcamo aj.

 

Hlavní téma veletrhu Paměť a vzpomínky nabídne memoárovou literaturu i knihy zaměřené na ústní historii, zapomínání a rozpomínání, vztah k minulosti atd.

Areál Výstaviště oživí doprovodné kulturní programy, které prostřednictvím výstav, filmových projekcí, hudebního a tanečního programu, workshopů či ochutnávek tradiční kuchyně přiblíží kulturu zemí Latinské Ameriky.

Národní knihovna ČR jako každý rok přivítá návštěvníky ve svém stánku P610 v pravém křídle Průmyslového paláce.

Více o knižním veletrhu >>>

Fotogalerie z veletrhu >>>