Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2019 Výročí sametové revoluce oslaví Národní knihovna Studentským dnem

Výročí sametové revoluce oslaví Národní knihovna Studentským dnem

V neděli si připomeneme 30. výročí sametové revoluce a pozadu nezůstane ani Národní knihovna České republiky. Ta oslavy naplánovala už na sobotu 16. listopadu, kdy se v Klementinu uskuteční Studentský den s bohatým programem pro děti i dospělé.

V neděli si připomeneme 30. výročí sametové revoluce a pozadu nezůstane ani Národní knihovna České republiky. Ta oslavy naplánovala už na sobotu 16. listopadu, kdy se v Klementinu uskuteční Studentský den s bohatým programem pro děti i dospělé.

Oslavy k 17. listopadu se v Klementinu uskuteční o den dříve, tedy v sobotu, na kterou zároveň připadá výročí narození Karla Hynka Máchy. Národní knihovna se rozhodla tyto dvě významné události spojit a ve spolupráci se Společností poezie a Artco Pardubice uspořádat Studentský den v Klementinu.

Program zahájí křest knihy Michaely Veteškové, spisovatelky a redaktorky Českého rozhlasu. Pohádková knížka „Jak maminka vyprávěla o Československu“ dětem poutavě přiblíží historické milníky naší republiky. Následovat bude Dílna malého novináře a odpoledne věnované památce Leonarda Da Vinci. Zkrátka nepřijdou ani dospělí, pro něž je připraveno mezinárodní čtení, básnické představení studentů DAMU i populární slam poetry. Na závěr večera se v Zrcadlové kapli uskuteční koncert The Brownies. Veškeré akce jsou po celý den zdarma. Více o programu >>

Do oslav se už nyní mohou zapojit návštěvníci Klementina. Na ikonickém železném stromě u hlavního vchodu do Národní knihovny jsou zavěšeny klíče, které se rozezní jediným pohybem ruky, či díky větru a jejich cinkání připomene atmosféru 17. listopadu 1989. V Hale služeb i studovnách budou navíc pro všechny k dispozici trikolory do klopy.

Datum konání: 16. 11. 2019
Čas: 11 – 23 hodin

Místo: Klementinum, Národní knihovna ČR, Mariánské náměstí 5, Praha 1
Vstup zdarma