Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2019 Spolupráce Národní knihovny a ČTK

Spolupráce Národní knihovny a ČTK

Generální ředitelé obou institucí Martin Kocanda a Jiří Majstr podepsali memorandum o spolupráci, která vedle digitalizace bude zahrnovat i další oblasti možného společného působení.
Spolupráce Národní knihovny a ČTK

foto

Národní knihovna (NK) a Česká tisková kancelář budou společně hledat možnosti dokončení digitalizace agenturního fotoarchivu. Generální ředitelé obou institucí Martin Kocanda a Jiří Majstr podepsali 26. března 2019 memorandum o spolupráci, která vedle digitalizace bude zahrnovat i další oblasti možného společného působení.

„Jsem velmi rád, že jsme se na této spolupráci dohodli. NK má s digitalizací velké zkušenosti a spolupráce může přinést veřejnosti významný užitek,“ řekl generální ředitel NK Martin Kocanda. „V Národní knihovně jsme nalezli partnera, který má zkušenosti, lidi i zařízení potřebné pro tento záměr,“ doplnil generální ředitel ČTK Jiří Majstr.

Fotoarchiv ČTK obsahuje zhruba sedm milionů fotografií mapujících historii od začátku 20. století do současnosti. Tvoří tak unikátní obrazový zdroj informací o významných politických, společenských, sportovních a kulturních událostech. Vybrané části fondu digitalizuje ČTK vlastními silami od 90. let. Obě instituce nyní budou připravovat projekt, který by umožnil kompletní digitalizaci fondu a jeho zpřístupnění pro badatelské účely.

-red-