Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2019 Kartografie v časech mezi poustevnami a koněspřežkou

Kartografie v časech mezi poustevnami a koněspřežkou

Výstava k 260. výročí narození kartografa a meteorologa F. Kreibicha, přibližuje život a dílo nejvýznamnějšího představitele naší kartografie v období první třetiny 19. století.
Kartografie v časech mezi poustevnami a koněspřežkou

mapa

29. 5. - 4. 7. 2019 Galerie Klementinum, Mariánské náměstí 190/5, Praha 1, vchod B2, úterý – neděle: 10.30–18.00 hodin
Vstupné: dospělí 50 Kč; senioři, studenti 40 Kč; skupina 10 a více osob 40 Kč/osoba; děti 6–15 let 20 Kč, děti do 6 let zdarma

Výstava k 260. výročí narození kartografa a meteorologa Františka Jakuba Jindřicha Kreibicha, přibližuje život a dílo nejvýznamnějšího představitele naší kartografie v období první třetiny 19. století. Vystaveny jsou tři desítky map, a to nejen tisky, ale též práce rukopisné, včetně skic, trigonometrických sítí a kopií soudobých map. Ty první vznikaly v souvislosti s josefínskými reformami církevní správy, poslední již dokládají nástup industrializace. Můžeme na nich najít zrušené poustevny, které již nemohly sloužit svému účelu, ale také dopravní projekty, které se mnohdy nedočkaly realizace. Exponáty pocházejí z fondů NK ČR a z kartografovy pozůstalosti uložené v Mapové sbírce Přírodovědecké fakulty UK.

Tisková zpráva - Fotogalerie z vernisáže - Pracovní list k výstavě