Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2019 Knižní dar Indické republiky

Knižní dar Indické republiky

Sbírky Národní knihovny ČR byly obohaceny o stovku knih, které jí věnovala Indická republika. Jedná se o publikace, díky kterým lze Indii poznávat z nejrůznějších úhlů pohledu.
Knižní dar Indické republiky

kniha

Sbírky Národní knihovny ČR byly obohaceny o stovku knih, které jí věnovala Indická republika. Jedná se o publikace, díky kterým lze Indii poznávat z nejrůznějších stran a pohledů.

Už v září 2018, kdy Prahu navštívil indický prezident Rám Náth Kóvind, bylo podepsáno memorandum o česko-indické spolupráci ve vědě a výzkumu. Důkazem, že tato spolupráce není jen formalitou a nese své ovoce, je dar, který od Indické republiky získala Národní knihovna. Ten, v podobě stovky indických knih, předala 13. června 2019 velvyslankyně Indické republiky Narinder Chauhan. „Jde o kolekci nedávno vydaných anglických publikací o indické kultuře, historii, výtvarném umění, filmu, literatuře či náboženství,“ prozrazuje PhDr. Jan Lukavec z oddělení doplňování zahraničních dokumentů. Knihy tedy pojednávají o široké škále témat, od těch tradičních, mezi něž patří například jóga, až po ty současné, jako je turistika nebo politika. To umožňuje nahlížet na zemi různými úhly pohledu. Díky daru je možné objevovat krásu a rozmanitost této, pro nás exotické, země.

Seznam darovaných publikací