Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2019 Jarní Kjóto na výstavě v Klementinu

Jarní Kjóto na výstavě v Klementinu

Jedinečnou atmosféru můžete zažít v Národní knihovně díky fotografické výstavě, která probíhá od 25. 4. do 22. 6. 2019 ve výstavní chodbě v přízemí Klementina.
Jarní Kjóto na výstavě v Klementinu

plakát

Jaro v Japonsku, to jsou aleje překrásně rozkvetlých sakur, z nichž se při sebemenším poryvu větru snáší okvětní lístky. Tuto romantickou scenerii pak už jen doplní gejši, procházející se pod stromy. Jedinečnou atmosféru, za kterou cestují tisíce turistů, nyní můžete zažít v Národní knihovně díky fotografické výstavě Jarní Kjóto, která probíhá od 25. 4. do 22. 6. 2019 ve výstavní chodbě v přízemí Klementina.

Autor výstavy, fotograf David Paroulek vás prostřednictvím svých snímků vezme na úžasný výlet do japonského Kjóta, kam se opakovaně vrací a přiváží odtud působivé fotografie tradičního Japonska, s jeho paláci, chrámy a zahradami.

David Paroulek (* 1978)
Fotografa Japonsko uchvátilo již na střední škole. Kultura země vycházejícího slunce, je pro něj přitažlivým zdrojem inspirace – a to nejen architektura, či filmy, ale také poezie nebo japonština samotná. „Zajímá mě tradiční japonská kultura, literatura, architektura i zahrady,“ říká o své vášni Paroulek. Od roku 2011 zemi pravidelně navštěvuje a terčem jeho objektivu je především zmíněná architektura a zahrady. „V regionu Kansai a zejména v Kjótu je tradiční japonská kultura k vidění na mnoha místech,“ vysvětluje, proč fotografie pochází právě z tohoto místa.

Datum konání: 25. 4. – 22. 6. 2019
Pondělí – sobota: 9 - 19 hodin, mimo státních svátků a dalších uzavírek knihovny
Místo: Výstavní chodba v přízemí (vchod A), Národní knihovna ČR, Mariánské náměstí 5, Praha 1
Vstupné 10 Kč, čtenáři NK ČR zdarma

Fotogalerie z vernisáže >>>