Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2019 Dar od Hermanna Simona

Dar od Hermanna Simona

V září 2019 získala knihovna obsáhlý dar od historika Dr. Hermanna Simona. Dr. Simon vystudoval dějiny a orientalistiku na Humboldtově universitě v Berlíně, jako student pobýval i v Praze.
Dar od Hermanna Simona

Hermann Simon

V září 2019 získala knihovna obsáhlý dar od historika Dr. Hermanna Simona (nar. 21. 4. 1949 v Berlíně).  Dr. Simon vystudoval dějiny a orientalistiku na Humboldtově universitě v Berlíně, jako student pobýval i v Praze. Pracoval jako vědecký pracovník v Mincovním kabinetu Státních berlínských muzeí. Byl členem Židovské obce východního Berlína. V roce 1988 založil nadaci „Nová synagoga Berlín - Centrum Judaicum“, kterou vedl až do roku 2015. Ve stejném roce obdržel řád za zásluhy od spolkové země Berlín.

Knihy, které jsme takto získali, jsou součástí souboru publikací, které Hermann Simon během své profesionální kariéry zkoncipoval či vydal. Předání těchto publikací zprostředkovalo Velvyslanectví České republiky v Berlíně. Část knih se stane obohacující součástí fondů Národní knihovny, zbytek bude nabídnut partnerským knihovnám.

Seznam darovaných publikací zde >>


Foto: Anna Fischer, www.juedische-allgemeine.de/gemeinden/eine-berliner-institution