Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - archiv Aktuality 2013 Stolní knihovnický kalendář 2014

Stolní knihovnický kalendář 2014

Stolní kalendář na rok 2014 s tématem exlibris knihoven, které působily na území bývalého Československa připravila NK ČR ve spolupráci se Spolkem sběratelů a přátel exlibris.
Stolní knihovnický kalendář 2014

kalendář

Stolní kalendář na rok 2014 připravila NK ČR ve spolupráci se Spolkem sběratelů a přátel exlibris. 

Jedinečný kalendář je věnován – jak již naznačuje výběr partnera – tématu exlibris knihoven, které působily na území bývalého Československa. Ilustruje rozmanitost provedení exlibris, která nejen české, ale i slovenské a německé knihovny vlepovaly na přední přídeští knih a vázaných ročníků periodik. Na mnoha knihovnických exlibris, jak je patrné při listování kalendářem, dominuje písmo, které je často kaligraficky ztvárněné, některé lístky jsou však malými grafickými skvosty, vytvořenými přímo pro určitou knihovnu významnými umělci, kteří do svého díla zpravidla ve spodní části lístku umístili název instituce a vyčlenili i prostor na signaturu knihy.

Na obálce kalendáře pro rok 2014 je ilustrace Karla Svolinského, která mnohým knihovníkům jistě promlouvá z duše.

Kalendář je možno buď zakoupit v hlavní budově NK ČR (Klementinum 190, Praha 1) v prodejně publikací u hlavního vchodu, nebo ho zaslat s poštovným na zvolenou adresu (po objednání na mailu renata.fialova@nkp.cz). Cena 55,- Kč

Stolní knihovnický kalendář 2014