Osobní nástroje
Přihlášení do báze NKC        Přihlášení do báze SLK        Plná verze        Kontakt        English   
hledat na webu    hledat v katalogu

  Přejít na obsah | Přejít na navigaci

  Nacházíte se zde: Úvod Služby Důležité odkazy Knihovní řád a další pravidla Pokyny pro využívání Internetu a elektronických informačních zdrojů v Národní knihovně ČR

  Pokyny pro využívání Internetu a elektronických informačních zdrojů v Národní knihovně ČR

  Písemná instrukce


  Pro využívání Internetu a elektronických informačních zdrojů platí obecné Pokyny pro využívání výpočetní techniky Národní knihovny ČR


  • Volný přístup na Internet prostřednictvím pevného spojení je k dispozici pouze registrovaným uživatelům s platným čtenářským průkazem NK ČR.

  • Při využívání uživatelských stanic NK mají přednost registrovaní uživatelé, kteří využívají elektronické služby včetně Internetu v souladu se specializací jednotlivých studoven.

  • Registrovaní uživatelé mohou ukládat výsledky vyhledávání přímo na povolené nosiče dat. Pravidla pro využívání nosičů dat si stanovuje každá studovna zvlášť a jsou součástí pravidel jednotlivých studoven.

  • Používání uživatelských stanic k jiným účelům než k využívání informačních zdrojů (např. k odesílání e-mailových zpráv) je možné na vyhrazených PC v Referenčním centru NK, Všeobecné studovně, případně ve Studovně společenských a přírodních věd.

  • Konkrétní pravidla organizace práce s jednotlivými stanicemi stanoví vedoucí dotyčných studoven.

  • Ve studovnách NK ČR je pro její uživatele k dispozici rovněž služba bezdrátového připojení k Internetu. Instrukce pro její využívání jsou obsaženy v Pokynech pro poskytování služby bezdrátového připojení k Internetu (Wi-Fi) ve studovnách Národní knihovny ČR.

  • Uživatelé jsou povinni dodržovat všeobecná ustanovení Knihovního řádu NK ČR a využívat informační prameny na Internetu v souladu s právními a morálními normami.


  Referenční centrum Národní knihovny
  Studovna společenských a přírodních věd
  Knihovna knihovnické literatury
  Studovna periodik
  Slovanská knihovna

  Jana Huňová