Nacházíte se zde: Úvod Slovanská knihovna Základní informace Aktuality

Aktuality

Půjčovna i studovna Slovanské knihovny jsou od 4. srpna 2014 z důvodů rekonstrukce na dobu neurčitou přestěhovány do provizorních prostor. Přístupné jsou výtahem u zadního schodiště - 3. patro.

Informace o dostupnosti a expedici dokumentů najdete zde.


Všem uživatelům se omlouváme za zhoršené podmínky.

 


depozitar7.jpg

Změna registrace uživatelů Slovanské knihovny

 

Od 7. srpna 2017 probíhá postupné slučování registrace uživatelů Slovanské a Národní knihovny. S jedním platným průkazem za jeden registrační poplatek je možné využívat služby obou knihoven.

Vystavování čtenářských průkazů a sjednocování obou kont probíhá jednotně v Hale služeb, ve Slovanské knihovně pak dochází k aktivaci a nastavení místního konta na nový průkaz NK. Čtenářské průkazy se vystavují a prodlužují vždy na období jednoho roku. Stávající průkazy Slovanské knihovny lze využít ještě po celou dobu jejich platnosti.

Před sloučením kont je nutné dořešit všechny závazky vůči Slovanské knihovně, případně je převést na konto nově vytvořené.

 

Bližší informace přímo v půjčovně Slovanské knihovny.


Zveme vás na

 

vernisáž výstavy „Zmizelý svět Podkarpatské Rusi ve fotografiích Rudolfa Hůlky“, kterou pořádá Slovanská knihovna, Zabolotného státní vědecká knihovna architektury a stavitelství v Kyjevě a České centrum v Kyjevě.

Vernisáž se uskuteční 21. září 2017 od 15 hodin ve výstavních prostorách Zabolotného státní vědecké knihovny architektury a stavitelství (pr. Peremohy 50, Kyjev).

 

Pozvánka

Tisková zpráva (ČJ)

Tisková zpráva (UKR)

 

Hulka-propagace.jpg


Nové publikace Slovanské knihovny

Můj milý, jdeš-li v létě Ruskem: výbor z díla / Dmitrij Prigov

1. vyd. – Praha, 2017 – 328 s. – (Publikace Slovanské knihovny; 79) – ISBN 987-80-7050-685-1

Výbor Můj milý, jdeš-li v létě Ruskem představuje první knižní publikaci českých překladů z díla Dmitrije Alexandroviče Prigova (1940–2007), ruského básníka, výtvarného umělce a performera, jednoho ze zakladatelů takzvaného moskevského konceptualismu, klasika ruského kulturního kánonu konce 20. a počátku 21. století.

Cena: 425,- Kč

Distribuci knihy zajišťuje kromě Slovanské knihovny rovněž internetové knihkupectví Kosmas.cz.
Podrobnější informace

 Upozornění:

V Přírůstcích odborné literatury bylo zpřístupněno nové číslo 3/2017. Obsahuje knihy zpracované v období od června do srpna 2017 včetně.


Objednávky na internet ve studovně Slovanské knihovny (max. 1 hodina).


Slovanská knihovna je na Facebooku.

 

 

facebook.png

 

Lukáš Babka