Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - titulní strana Vyjádření Národní knihovny ČR

Vyjádření Národní knihovny ČR

V minulých dnech se v médiích objevily informace, které podsouvají veřejnosti spekulace o tom, že se někteří zaměstnanci NK ČR mohli podílet na manipulaci IT zakázek v této institucí.
Vyjádření Národní knihovny ČR

praporek

V minulých dnech se v médiích objevily informace, které podsouvají veřejnosti spekulace o tom, že se někteří zaměstnanci NK ČR mohli podílet na manipulaci IT zakázek v této institucí. Vzhledem k tomu, že zveřejněná hrubě nepravdivá tvrzení poškozují jak Národní knihovnu, tak konkrétní zaměstnance včetně generálního ředitele, rozhodl generální ředitel Martin Kocanda o následujících krocích:

  1. Národní knihovna ČR podává u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestných činů pomluvy a poškozování cizích práv.

  2. Generální ředitel NK ČR rozhodl o provedení vnější kontroly zpochybňovaných zakázek externí auditorskou společností.

  3. Generální ředitel NK ČR rozhodl o dočasném převedení kontrolou dotčených vedoucích zaměstnanců do režimu "překážek na straně zaměstnavatele", takže po dobu provádění vnější kontroly nebudou tito zaměstnanci dočasně vykonávat své funkce, tak aby bylo zajištěno co nejobjektivnější provedení této kontroly.