Osobní nástroje
Přihlášení do báze NKC        Přihlášení do báze SLK        Plná verze        Kontakt        English   
hledat na webu    hledat v katalogu

  Přejít na obsah | Přejít na navigaci

  Nacházíte se zde: Úvod Služby Instruktáže pro uživatele

  Instruktáže pro uživatele

  Vážené uživatelky a vážení uživatelé, zveme Vás na pravidelné instruktáže, během nichž bychom Vám rádi poskytli základní orientaci po prostorách knihovny, nabídce služeb a pravidlech knihovny.


  pondělíúterýstředačtvrtekpátek
  8:00

  portál Knihovny.cz

  Internet

  - tematická školení

  Zdroje NK ČR

   

  Portály - online přístup k el. časopisům

  Digitální knihovny, el. dodávání dokumentů

  9:30 Instruktáže o službách a pravidlech NK ČR
  10:00 Procházka knihovnou
  10:30 Procházka knihovnou
  16:00 Procházka knihovnou Procházka knihovnou  16:30 Procházka knihovnou Procházka knihovnou  17:30

  Instruktáže o službách a pravidlech NK ČR


   

  Instruktáže o službách a pravidlech knihovny

  Instruktáže probíhají každý všední den v 9.30 hodin a ve středu také v 17.30 hodin. Sraz zájemců je v daný čas před Informacemi v Hale služeb. Základní školení jsou vedena v češtině, školení v cizím jazyce lze předem dohodnout.

  Účastníci instruktáží se mohou seznámit s vybranými body Knihovního řádu, základními pravidly jednotlivých studoven a nabídkou služeb NK. Nedílnou součástí instruktáže je ukázka práce s elektronickými a lístkovými katalogy (vyhledávání, objednávání, práce se čtenářským kontem atd.), se systémem Kramerius a dalšími on-line zdroji. Obsah instruktáže není striktně dán, je možné ho upravit na základě domluvy.

  V případě zájmu o podrobnější informace ke konkrétnímu tématu je možné dohodnout individuální konzultaci u Informací v Hale služeb - osobně, telefonicky (221 663 248) nebo elektronickou poštou.

   

  Procházka knihovnou – seznámení se studovnami NK

  Nabízíme vám komentovanou prohlídku prostor Klementina zaměřenou na pravidla, konkrétní služby a umístění jednotlivých studoven. Procházka je určena jednotlivcům a malým skupinám do 6 osob, nezaměřuje se na historii Klementina nebo prohlídku historických prostor.

  Budeme se na vás těšit u Informačního pultu v Hale služeb každý všední den v 10, 10.30 hodin - v úterý a ve čtvrtek dopolední nabídku ještě rozšíříme o prohlídku v 16 a 16.30 hodin.

   

  Školení v Referenčním centru Národní knihovny

  Tematicky zaměřená školení nabízí také Referenční centrum, podrobnosti najdete zde.

  Výše zmíněné instruktáže a prohlídky se týkají pouze jednotlivců a menších skupin.

  Máte-li zájem o exkurzi pro studenty středních a vysokých škol, objednejte se, prosím, předem. V případě zájmu o prohlídku historických prostor (jednotlivci i skupiny), navštivte stránku provozující agentury www.klementinum.com.

  Jana Huňová