Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - titulní strana Dostupnost online služeb od 13. dubna 2021

Dostupnost online služeb od 13. dubna 2021

Dostupnost online služeb od 13. dubna 2021

praporek

Národní digitální knihovna - Covid
Během omezeného otevření NK ČR mohou registrovaní uživatelé NK ČR i nadále až do 30. 6. 2021 využívat přístup k digitalizovaným dokumentům v Národní digitální knihovně - Covid.

Přístup k databázím a plným textům českých a zahraničních dokumentů a multivyhledávač EDS
Bez omezení zůstávají přístupné české a zahraniční databáze, k nimž NK ČR pro své čtenáře předplácí přístup. Naprostá většina těchto zdrojů je dostupná též vzdáleně. Pro registrované i neregistrované uživatele nabízíme multivyhledávač EDS, který umožňuje prostřednictvím jednoho rozhraní prohledávat většinu z těchto předplacených databází.

Návrhy na digitalizaci
U části dokumentů, které zatím nebyly digitalizovány, je možné prostřednictvím online katalogu NK ČR o jejich digitalizaci požádat. Navrhnout dokument k digitalizaci mohou registrovaní uživatelé NK ČR, a to v rozsahu 5 svazků za měsíc. Podmínkou pro digitalizaci je mimo jiné i vhodný fyzický stav dokumentu. Digitalizované dokumenty se následně stávají součástí Národní digitální knihovny. Více informací k této službě naleznete zde >>


V online režimu budou od úterý 13. dubna 2021 i nadále poskytovány následující služby:


V omezeném režimu (prodloužené lhůty) jsou poskytovány následující služby:

  • reprografické služby na objednávku - objednávky zasílejte na e-mailovou adresu reference@nkp.cz, případně prostřednictvím speciálního formuláře
  • eBooks on Demand (EOD)
  • meziknihovní služby - v případě dotazů k poskytování meziknihovních služeb nás kontaktujte na e-mailu mvs@nkp.cz (kopie dodané z jiných knihoven a částečně též výpůjčky z jiných knihoven bude možné vyzvednout v Hale služeb)


Zajištění dostupnosti online zdrojů
NK ČR: