Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Online prodloužení registrace

Online prodloužení registrace

Od 20. října 2021 si registrovaní uživatelé mohou prodloužit svou registraci v NK ČR také online. Úhrada registračního poplatku probíhá online platební kartou.
Online prodloužení registrace

ikona

Online prodloužení registrace

Od 20. října 2021 si registrovaní uživatelé mohou prodloužit svou registraci v NK ČR také online. Úhrada registračního poplatku probíhá online platební kartou.

 

Online registrace

Od 14. září 2021 se mohou čtenáři registrovat do Národní knihovny ČR na dálku, pomocí vzdáleného přístupu, a využívat díky tomu vybrané služby. Pro přístup k dílům nedostupným na trhu nebo k licencovaným databázím tak již není nutné osobně navštívit Klementinum.

Pro získání vzdálené registrace je třeba se nejprve předregistrovat na webových stránkách Národní knihovny. Následně uživatel doplní smlouvu, která mu přijde na e-mail a opatřenou ověřeným podpisem ji pošle buď e-mailem, nebo poštou zpět do Národní knihovny. Po online uhrazení registračního poplatku dojde k aktivaci služby.

Pokud se vzdáleně registrovaný uživatel bude chtít stát uživatelem „běžným“ stačí navštívit Halu služeb, kde vyplní registrační formulář, na jehož základě mu bude vystaven čtenářský průkaz a bude tak moci využívat všechny služby, které Národní knihovna poskytuje.

Podrobnější informace o vzdálené registraci naleznete zde.