Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Memorandum o spolupráci

Memorandum o spolupráci

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se svým protějškem Tomášem Foltýnem z Národní knihovny ČR podepsali 16. dubna deklaraci o vzájemné spolupráci obou institucí...
Memorandum o spolupráci

podpis memoranda

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se svým protějškem Tomášem Foltýnem z Národní knihovny České republiky podepsali v úterý 16. dubna deklaraci o vzájemné spolupráci obou institucí. Spolupráce se bude týkat mediální podpory významných kulturních aktivit Národní knihovny uskutečněných v letech 2024 - 2026.

„Těší mě, že Český rozhlas bude po následující tři roky spolupracovat s Národní knihovnou České republiky jako mediální partner. Jsme rádi za spojení s tak váženou a důležitou organizací, jakou Národní knihovna bezpochyby je. Věřím, že deklarace přispěje ke vzájemnému obohacení, mediální podpoře významných aktivit a prospěchu obou institucí,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Generální ředitel Národní knihovny České republiky Tomáš Foltýn k tomu doplnil: „Uzavření společné partnerské deklarace s Českým rozhlasem, tradičním a skvěle hodnoceným informačním médiem veřejné služby, je pro Národní knihovnu významným krokem z hlediska možností prezentace jejích mimořádných kulturních a vzdělávacích aktivit směrem k celé společnosti. Děkuji vedení Českého rozhlasu za vstřícné jednání i prostor, který bude Národní knihovně v následujících létech věnovat.“

Spolupráce zúčastněných stran se bude týkat zejména prezentace výjimečných kulturních a vzdělávacích aktivit Národní knihovny České republiky na vlnách Českého rozhlasu. Mezi ně budou zcela jistě patřit akce spojené s letošním stým výročím založení Slovanské knihovny, propagace připravovaných výstav z bohatých sbírek Národní knihovny či na příští rok plánovaný celoroční program spojený s osobou středověkého kronikáře Kosmy. Český rozhlas se stává po dobu tří let hlavním mediálním partnerem Národní knihovny ČR.