Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Den poezie v Klementinu

Den poezie v Klementinu

V listopadu se již po pětadvacáté uskuteční festival Den poezie. Národní knihovna ČR bude letos jeho součástí, a to prostřednictvím dvou akcí. V prostorách Klementina se uskuteční...
Den poezie v Klementinu

logo

V listopadu se již po pětadvacáté uskuteční festival Den poezie. Národní knihovna ČR bude letos jeho součástí, a to prostřednictvím dvou akcí. V prostorách Klementina se uskuteční 6. listopadu 2023 zahájení celého festivalu a poté v pátek 10. listopadu performance Nalehko s Nanaem Sakaki. Organizátoři pro tento jubilejní ročník zvolili téma Básně v obraze. Toto otevřené a inspirativní téma si dalo za cíl propojit myšlenky o vizuálních a textových obrazech spolu s dalšími žánry. Festival se uskuteční od 6. do 19. listopadu v desítkách měst celé České republiky.

Den Poezie v Klementinu - program

Básně v obraze (zahajovací večer)
6.11. 2023 od 19.00, Révové nádvoří (vchod A), zdarma
Netradiční básnické setkání, které se pokusí propojit vizuální a akustickou stránku poetických textů. Vnímat poezii znamená aktivně se na ní podílet, přetvářet ji v něco nového, jiného, často i za hranicemi slyšeného. Lze uchopit básně štětcem? Tvůrci a účastníci se společnými silami zasadí o transformaci slyšených básní do jejich výtvarného řešení. Za hudebního doprovodu Matouše Hrona představí své básně Vít Janota, Klára Krásenská, Soňa Pokorná a Matyáš Míka.

Nalehko s Nanaem Sakaki
10.11. 2023 od  19.15 Křižovnická chodba v přízemí, zdarma
Básně japonského poutníka v multimediálním představení plném kouzel (přednes, hudba, tanec,čajový obřad, vizuální projekce). Pořádá Literární a kulturní klub 8 a Nanao Sakaki projekt.

 

Mediální partner
Den poezie v Klementinu