Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Česká opera v Národní knihovně

Česká opera v Národní knihovně

Zveme vás na první díl z cyklu Česká opera s Romanem Janálem, který přichystal spolek Fresh Senior ve spolupráci s Národní knihovnou. Průvodcem pořadů bude operní pěvec...
Česká opera v Národní knihovně

divadlo

Zveme vás na první díl z cyklu Česká opera s Romanem Janálem, který přichystal spolek Fresh Senior ve spolupráci s Národní knihovnou. Průvodcem pořadů bude charismatický basbarytonový operní pěvec Roman Janál a moderátorka a milovnice opery Eva Kaiserová. První setkání věnované operní historii a osobnostem opery se koná už 22. dubna.

Rok české opery. Když přijde řeč na slavné české opery, kdekomu se vybaví Prodaná nevěsta, Libuše, Rusalka nebo Její pastorkyňa. Znáte ale tu docela první? Jmenovala se O původu Jaroměřic na Moravě, složil ji František Antonín Míča a poprvé zazněla v roce 1730 na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. V 18. století do poloviny 19. pak jeho pokračovateli byli Benda, Gassmann, Dusík, Mysliveček a další. Náš první exkurz do české operní tvorby ukončíme komickou jednoaktovou operou Viléma Blodka V studni. A kdo jiný by zazpíval árii Janka lépe než Eduard Haken.

Cyklus Česká opera
Termíny: 22. 4., 20. 5., 10. 6., 30. 9. 2024
Začátek: 16:00 hodin, Studovna Hudebního oddělení
Z důvodu omezené kapacity prostor je nutné se předem registrovat na mailu karolina@freshsenior.cz