Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Aktuality 2017 O první bazar knih byl velký zájem

O první bazar knih byl velký zájem

Velký zájem vzbudil nový projekt NK ČR - Bazar knih. Knihy tentokrát věnovali knihovníci z vlastních domácích zdrojů. Návštěvníci si mohli odnést zdarma knihy, o které měli zájem.
O první bazar knih byl velký zájem

kniha

Na hlavním nádvoří Klementina se 11. dubna konal Velikonoční jarmark. Velký zájem vzbudil nový projekt NK ČR - Bazar knih. Ty protentokrát věnovali knihovníci z vlastních domácích zdrojů. A tak si mohli návštěvníci odnést zdarma knihy, které dosud nečetli. Bylo skvělé, kolik dalších lidí si dalo tu práci, aby do bazaru přineslo na výměnu něco ze své domácí knihovny, takže návštěvníci měli stále z čeho vybírat. Tituly, které na bazaru nenašly svého čtenáře, budou použity při dalších podobných akcích, které se v Klementinu plánují. Třeba v rámci projektu Pražské židle & stolky, který vyhlásil pražský magistrát, či s tím spojenou akcí Knihobudky. O prvním Bazaru knih informovala také Česká televize ve svém ranním živém vstupu.

Kromě bazaru byla na Velikonočním jarmarku ke koupi řada krásných výrobků, které vytvořily šikovné ruce knihovníků i klientů z chráněných dílen. Líbily se korkové a proutěné drobnosti, levandulové pytlíčky, ozdobná zrcátka, keramika, kraslice atd.

A ještě jedno překvapení čekalo na návštěvníky jarmarku: a sice bezplatný vstup do barokní Zrcadlové kaple, která běžně není veřejnosti volně přístupná.

Fotogalerie >>>

Foto: K. Šmatová, NK ČR