Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Aktuality 2013 Online katalog NK je opět v provozu

Online katalog NK je opět v provozu

Výpůjčky a rezervace ve studovnách, kterým v době povodní skončil termín vrácení a čtenáři si je nemohli prodloužit, byla výpůjční doba automaticky prodloužena.
Online katalog NK je opět v provozu

povodne

Vzhledem ke skutečnosti, že Národní knihovna ČR byla při povodních, prodloužili jsme o týden všechny Vaše rezervace ve studovnách a do 15. 6. 2013 jsme prodloužili všechny absenční výpůjčky s původním termínem vrácení 1.-11.6.2013, na které nečeká další čtenář.
Výpůjčky, které jsou požadovány dalším čtenářem nebo které měly být vráceny před 1.6.2013, nebyly prodlouženy, ale poplatky z prodlení se za dny, kdy byla Národní knihovna ČR pro veřejnost uzavřena, nebudou propočítávat.

Prosíme, zkontrolujte si své čtenářské konto.
Pokud máte nějaké výpůjčky, které jsme z výše uvedených důvodů nemohli prodloužit, vraťte je co nejdříve. Ostatní výpůjčky si prodlužte.

V dané chvíli se Vám nabízejí k využití  vzdálené přístupy k elektronickým knihám nebo dalším databázím (časopisů aj.) prostřednictvím odkazů ve vyhledaných záznamech v elektronickém katalogu nebo ve službě EBSCO Discovery Service - EDS.
Podle našeho ověření by připojení v některých případech nemuselo fungovat bezchybně. Na řešení se pracuje.