Osobní nástroje
Přihlášení do báze NKC        Přihlášení do báze SLK        Plná verze        Kontakt        English   
hledat na webu    hledat v katalogu

  Přejít na obsah | Přejít na navigaci

  Nacházíte se zde: Úvod Služby Důležité odkazy Technická podpora

  Technická podpora

  Čtenářské konto

   

  V horní části obrazovky v bázi NKC lze po přihlášení tlačítkem Čtenář otevřít tzv. Čtenářské konto. Tam každý registrovaný uživatel může sledovat stav svých výpůjček i zadaných požadavků, případně aktuální výši poplatků z prodlení i část historie svých výpůjček.

  Výpůjčky mají podtržená pořadová čísla, na něž se dá kliknout a dalším kliknutím na slovo Prodlužování je možno i “samoobslužně” prodlužovat výpůjční lhůty. Musí být však zachovány tyto podmínky:

  • registrace čtenáře je platná ještě alespoň na 30 dní
  • o prodloužení je žádáno ještě před uplynutím výpůjční lhůty
  • celková doba prodloužení nepřekročí 4 měsíce (pak je nutno knihu vrátit nebo výpůjčku obnovit OSOBNĚ v půjčovně)
  • na výpůjčku nejsou zadány rezervace dalších čtenářů

  Z tohoto konta je také možné vymazat dosud nevyřízené Požadavky na výpůjčky (jste-li v pořadí ve frontě), o které již nemáte zájem. Pokud však tabulka hlásí, že je pro Vás již nějaká kniha připravena k vypůjčení, nebudete moci tuto rezervaci zrušit sami. Oznámíte-li svůj nezájem do Haly služeb, kniha může být ihned postoupena dalším čekajícím.

  Historie výpůjček a Platební transakce Vám poskytnou informace o tom, co jste si vypůjčili, případně zaplatili v minulosti.


  Naskenované katalogy NK ČR - KATIF

  Katalogy můžete prohlížet, pokud máte počítač s operačním systémem Microsoft Windows verze Windows 97 a vyšší, Microsoft Windows NT, 2000 a XP. Podporované prohlížeče jsou Microsoft Internet Explorer 11, Google Chrome 43, Firefox 38, Opera 30, Safari 8.

  Pro prohlížení katalogizačních lístků potřebujete prohlížeč obrázků, který se Vám automaticky nainstaluje před prvním shlédnutím katalogizačního lístku. Během instalace budete dotázáni, zda souhlasíte s instalací externí komponenty, zvolte ANO. Nemusíte spouštět žádný instalační program, jednoduše začněte prohlížet zásuvky v katalogu.


  Webové stránky NK ČR

  Pokud najdete na našem webu nefunkční odkazy, chybné stránky nebo jiné nedostatky, kontaktujte webmastra NK.