Osobní nástroje
Přihlášení do báze NKC        Přihlášení do báze SLK        Plná verze        Kontakt        English   
hledat na webu    hledat v katalogu

  Přejít na obsah | Přejít na navigaci

  Nacházíte se zde: Úvod Služby Chci službu Využívat licencované databáze

  Využívat licencované databáze

  NK ČR nabízí svým registrovaným uživatelům řadu zahraničních i českých licencovaných databází. Většina z těchto bází je dostupná on-line, malá část je dosud zpřístupňována pouze na CD-ROM.

  On-line licencované databáze

  Pro využívání on-line licencovaných databází je možné využít určené počítače ve studovnách NK ČR. On-line databáze jsou zpravidla dostupné i mimo NK ČR prostřednictvím tzv. vzdáleného přístupu. Ve čtenářských prostorách Klementina je možné přistupovat do těchto on-line databází i z vlastních počítačů s připojením na wifi.

  Databáze na CD-ROM

  Pro vyhledávání ve vybraných databázích na CD-ROM jsou určeny speciální počítače v Referenčním centru.

  Oborové databáze

  Nabídka licencovaných zdrojů obsahuje vedle multidisciplinárních a obecněji zaměřených bází i řadu databází specializovaných na oblast knihovnictví, hudby, rukopisů a starých tisků atd. Konzultace a přístup k těmto databázím jsou přednostně poskytovány v příslušných specializovaných studovnách.

  E-časopisy a e-knihy

  On-line licencované databáze nabízejí mimo jiné i plnotextovou podobu řady e-časopisů a e-knih. Informace o takto dostupných dokumentech naleznete především v on-line katalogu a v případě také souběžně v dalších systémech (e-časopisy: EZB, e-časopisy JIB, e-knihy: e-knihy JIB).