Osobní nástroje
Přihlášení do báze NKC        Přihlášení do báze SLK        Plná verze        Kontakt        English   
hledat na webu    hledat v katalogu

  Přejít na obsah | Přejít na navigaci

  Nacházíte se zde: Úvod Služby Chci službu Využívat digitální knihovnu

  Využívat digitální knihovnu

  NK ČR zpřístupňuje svým uživatelům řadu dokumentů v elektronické podobě. Kromě licencovaných databází nabízí také digitalizované verze dokumentů z vlastních fondů.

  Národní digitální knihovna
  Národní digitální knihovna má za cíl uchovávat a zpřístupňovat národní kulturní dědictví obsažené ve fondech NK ČR a Moravské zemské knihovny. Více o projektu zde.

  Národní digitální knihovnu tvoří:

  Digitální knihovna Manuscriptorium je volně přístupná bez omezení. Přístup k dokumentům obsaženým v systémech Kramerius a Webarchiv v plném rozsahu je možný pouze na vyhrazených počítačích v NK ČR. Z ostatních počítačů (i mimo NK ČR) jsou v těchto systémech volně dostupné pouze dokumenty, jejichž zpřístupnění je v souladu s autorským zákonem.

  Elektronické knihy
  Přístup k českým i zahraničním licencovaným elektronickým knihám mají pouze registrovaní uživatelé NK ČR. E-knihy obsažené v databázi ebrary je možné využívat také prostřednictvím vzdáleného přístupu.

  • projekt E-knihy do každé knihovny – zpřístupnění elektronických verzí novějších českých titulů nakladatelství Academia (pouze na vybraných počítačích v Referenčním centru)
  • ProQuest Ebook Central – elektronická knihovna odborných zahraničních publikací (možno stahovat do elektronických přenosných zařízení)