Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality - titulní strana Vánoční jarmark v Klementinu

Vánoční jarmark v Klementinu

Můžete si nejen koupit drobný dárek, odnést zdarma knihu v rámci knižního bazaru, ale také prohlédnout nově revitalizované prostory barokního areálu Klementina.
Vánoční jarmark v Klementinu

hvězda

Na vánočním jarmarku v Národní knihovně si můžete nejen koupit drobný dárek, odnést zdarma knihu v rámci knižního bazaru, ale jako první uvidíte v rámci komentovaných prohlídek nově revitalizované prostory barokního areálu Klementina. To vše na vás čeká již tento pátek.

Vánoční svátky a vánoční náladu již tradičně navodí vánoční jarmark v Klementinu.  V klidném historickém prostoru hlavního nádvoří Klementina budete moci zakoupit jemné i výraznější šperky, ručně vyráběné svíčky, nejrůznější vánoční dekorace, látkové hračky, moderní patchwork, knihařské výrobky a spoustu dalšího od knihovnic ze všech koutů republiky. Chybět nebudou výrobky z chráněných dílen, které udělají radost vám i vašim blízkým.

Po jarní premiéře se opět vrací knižní bazar. „Do Národní knihovny si většinou přijdou lidé knihu půjčit. V tento den si však budou moci knihy odnést bez povinnosti ji vrátit, případně mohou knihy i přinést a poskytnout je tak naším prostřednictvím dalším čtenářům. Letos na jaře jsme uspořádali první knižní bazar, který se setkal s velkým ohlasem, proto jsme se rozhodli jej zařadit do programu jarmarku i v adventním čase,“ říká generální ředitel Národní knihovny Martin Kocanda.

Po celou dobu konání jarmarku budou probíhat komentované prohlídky revitalizovaných prostor Klementina, které prošly stavebními úpravami. „Letos jsme dokončili druhou etapu náročné revitalizace barokního sídla Národní knihovny. Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout nejen prostory navazující na nejstarší trakt Klementina, ale také například nádhernou kapli sv. Jana Nepomuckého nebo starý matematický sál,“ říká Martin Kocanda. Zcela výjimečnou událostí bude otevření průchozích dveří mezi prostorami Národní knihovny a kostelem Nejsvětějšího Salvátora. „Málokdo si uvědomuje, že kostely sv. Klimenta a Nejsvětějšího Salvátora jsou součástí Klementina. Právě při posledních stavebních úpravách byly tyto dveře obnoveny. Lidé se tak při prohlídce dostanou i na kůr tohoto nádherného kostela,“ dodává Kocanda.

Návštěvníci se mohou dále těšit na občerstvení a poctivý svařák, který navodí tu správnou vánoční atmosféru.

Datum: 15. 12. 2017, 10.00 – 16.00 hodin
Místo: Hlavní nádvoří Klementina, vchod z Mariánského nám., Praha 1
VSTUP ZDARMA