Osobní nástroje
Přihlášení do báze NKC        Přihlášení do báze SLK        Plná verze        Kontakt        English   
hledat na webu    hledat v katalogu

  Přejít na obsah | Přejít na navigaci

  Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality Aktuality 2014 Spisovatele Dana Browna okouzlila Národní knihovna

  Spisovatele Dana Browna okouzlila Národní knihovna

  Autor bestsellerů jako Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni, Ztracený symbol a nejnověji také Inferno navštívil během své návštěvy Prahy Národní knihovnu ČR.
  Spisovatele Dana Browna okouzlila Národní knihovna

  Dan Brown

  Autor bestsellerů jako Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni, Ztracený symbol a nejnověji také Inferno zavítal při svém evropském turné také do Prahy. Jedno z prvních míst kam Dan Brown po svém příletu zamířil, bylo i pražské Klementinum a v něm sídlící Národní knihovna ČR.

  Dan Brown zavítal do Prahy 12. ledna a ještě téhož dne se vydal zhlédnout Klementinum. Navzdory únavě po letu z Amsterodamu se v Národní knihovně ČR vydal v doprovodu manželky do Všeobecné studovny, bývalého letního refektáře s bohatou štukovou výzdobou z roku 1669, který dříve sloužil jako jídelna i místo k veřejnému hlasitému předčítání, deklamacím a společenskému styku. Nejvíce je však uchvátily historické prostory Barokního knihovního sálu dokončeného roku 1727, které představují jeden z nejstarších sálových galeriových systémů v Čechách, zachovaných v původní podobě. Zaujala ho bohatost nástropní freskové výzdoby, především výjev Alegorie matematiky s vyobrazením magického čtverce; zajímal se také o knihy, kterých je v sále umístěno více než 27 000.

  Tisková zpráva - Fotogalerie


  FOTO ARGO: Dan Brown a generální ředitel NK ČR Tomáš Böhm v Barokním knihovním sále