Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality

Aktuality

Ománská princezna Mona navštívila Klementinum
Návštěva se konala na žádost samotné princezny, která projevila zájem navštívit zdejší pracoviště rukopisů a starých tisků.
Labyrint věd(ění). Co se skrývá za knihou
Interaktivní přednáška Mgr. Petra Eliáše, redaktora dětské literatury v nakladatelství Albatros, pro všechny chytré hlavy nejen ve věku od 10 do 15 let a pro jejich přátele.
Národnostní menšiny v Republice Srbské
Slovanská knihovna zve na besedu, která se uskuteční u příležitosti vydání publikace Vǰerski obǰekti nacionalnih manjina u Republici Srpskoǰ. Akce se koná 12. 3. 2018 od 18 hodin.
Nové publikace Slovanské knihovny
Přetržený náhrdelník - výbor z díla Maxima Bahdanoviče vychází u příležitosti 100. výročí úmrtí tohoto běloruského básníka. Jde o první ucelený český překlad jeho básní.
Ensemble 18+ v Zrcadlové kapli
V prostorách Zrcadlové kaple se uskuteční závěrečný koncert cyklu Sólo pro klasicismus, který pořádá komorní orchestr Ensemble 18+. Ten si pro posluchače připravil skladby z rané tvorby Felixe Mendelssohna–Bartholdyho.
Konzervace a restaurování
Kniha představuje vybrané technologie, nové materiály a postupy vyvinuté pro péči o novodobé knihovní fondy (knihy vzniklé po roce 1800) v rámci projektu NAKI.
Moje země
Známá i zatím neobjevená zákoutí České republiky představuje výstava velkoformátových fotografií Pavla Radosty, kterou pořádá Národní knihovna ČR ve spolupráci s časopisem Moje země.
Reprografické služby - omezení
Od pátku 1. 12. 2017 budou samoobslužné reprografické služby poskytovány v omezeném režimu. Omezení souvisejí se změnou tiskového řešení v NK ČR.
Provozní doba od 1. ledna 2018
Běžná provozní doba Národní knihovny platí od 1. ledna 2018 do 30. června 2018. NK bude uzavřena ve dnech státních svátků. Detailní přehled najdete ...
Aktuality 2017
Aktuality 2016
Aktuality 2015
Aktuality 2014
Aktuality 2013
Aktuality 2012