Osobní nástroje
Přihlášení do báze NKC        Přihlášení do báze SLK        Plná verze        Kontakt        English   
hledat na webu    hledat v katalogu

  Přejít na obsah | Přejít na navigaci

  Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality

  Aktuality

  Tajemství úplňků - kniha žáků 5. A
  V Zrcadlové kapli Klementina se 30. května 2018 uskutečnil slavnostní křest knihy "Tajemství úplňků", kterou napsali žáci 5. A ze ZŠ Petřiny – sever.
  Objednávání hudebnin obnoveno
  Hudební oddělení obnovuje možnost objednávání hudebnin a knih o hudbě. Studium těchto materiálů bude opět ve studovně rukopisů a starých tisků (ORST).
  Cena Rudolfa Medka
  Slovanská knihovna a spolek Ruská tradice si vás dovolují pozvat na slavnostní udílení Ceny Rudolfa Medka, které bude konat 16. května 2018 od 16 h v Zrcadlové kapli Klementina.
  Svět knihy Praha 2018
  Nenechte si ujít největší mezinárodní knižní veletrh a literární festival u nás ve dnech 10.-13. 5. 2018 na pražském Výstavišti. Těšíme se na vás na stánku Národní knihovny ČR.
  Ománská princezna Mona navštívila Klementinum
  Návštěva se konala na žádost samotné princezny, která projevila zájem navštívit zdejší pracoviště rukopisů a starých tisků.
  Intenzivní výzkum v Národní knihovně
  I v nelehkých podmínkách revitalizace Klementina a rekonstrukce CDH se Národní knihovně daří nejen zajišťovat služby pro uživatele, ale rovněž plnit roli výzkumné instituce.
  Známka připomíná dílo Jana Kaplického
  Česká pošta představila příležitostnou poštovní známku z edice Český design, která připomíná nedokončené dílo světově uznávaného architekta Jana Kaplického.
  Nové databáze o hudbě
  V letošním roce Národní knihovna rozšířila svoji nabídku informačních zdrojů o hudbě a hudební vědě - MGG Online, RILM Music Encyclopedias, RILM Abstracts of Music Literature with Full Text.
  ZEDHIA online
  Ještě pár dní máte možnost vyzkoušet, co vám nabízí databáze ZEDHIA - online archiv digitalizovaných dokumentů z oblasti střední Evropy se zaměřením na historické obchodně-ekonomické informace.
  Labyrint věd(ění). Co se skrývá za knihou
  Interaktivní přednáška Mgr. Petra Eliáše, redaktora dětské literatury v nakladatelství Albatros, pro všechny chytré hlavy nejen ve věku od 10 do 15 let a pro jejich přátele.
  Knihy o EU v Národní knihovně
  Národní knihovna získala větší knižní dar od Zastoupení Evropské komise v ČR. Jedná se o česky vydané publikace pojednávající obecně o historii i budoucnosti EU.
  Národnostní menšiny v Republice Srbské
  Slovanská knihovna zve na besedu, která se uskuteční u příležitosti vydání publikace Vǰerski obǰekti nacionalnih manjina u Republici Srpskoǰ. Akce se koná 12. 3. 2018 od 18 hodin.
  Nové publikace Slovanské knihovny
  Přetržený náhrdelník - výbor z díla Maxima Bahdanoviče vychází u příležitosti 100. výročí úmrtí tohoto běloruského básníka. Jde o první ucelený český překlad jeho básní.
  Ensemble 18+ v Zrcadlové kapli
  V prostorách Zrcadlové kaple se uskuteční závěrečný koncert cyklu Sólo pro klasicismus, který pořádá komorní orchestr Ensemble 18+. Ten si pro posluchače připravil skladby z rané tvorby Felixe Mendelssohna–Bartholdyho.
  Konzervace a restaurování
  Kniha představuje vybrané technologie, nové materiály a postupy vyvinuté pro péči o novodobé knihovní fondy (knihy vzniklé po roce 1800) v rámci projektu NAKI.
  Moje země
  Známá i zatím neobjevená zákoutí České republiky představuje výstava velkoformátových fotografií Pavla Radosty, kterou pořádá Národní knihovna ČR ve spolupráci s časopisem Moje země.
  Reprografické služby - omezení
  Od pátku 1. 12. 2017 budou samoobslužné reprografické služby poskytovány v omezeném režimu. Omezení souvisejí se změnou tiskového řešení v NK ČR.
  Provozní doba od 1. ledna 2018
  Běžná provozní doba Národní knihovny platí od 1. ledna 2018 do 30. června 2018. NK bude uzavřena ve dnech státních svátků. Detailní přehled najdete ...
  Aktuality 2017
  Aktuality 2016
  Aktuality 2015
  Aktuality 2014
  Aktuality 2013
  Aktuality 2012