Nacházíte se zde: Úvod Aktuality Aktuality

Aktuality

Gotický reliéf Ježíše Krista
V Akademické farnosti u Nejsv. Salvátora byl představen šest století starý gotický reliéf zobrazující Ježíše Krista v Getsemanech. Fragment byl náhodně objeven v loňském roce.
Výstava Írán - laskavá země byla zahájena
O krásách Íránu se můžete přesvědčit na výstavě s názvem: Írán – laskavá země, která probíhá ve Výstavní chodbě v přízemí Klementina.
Pomoc Národní knihovně Somalilandu
Během své únorové návštěvy ČR se Ahmed Tahir Elmi, ředitel somalilandské Národní knihovny setkal také s Petrem Kroupou, ředitelem Národní knihovny ČR. Protože somalilandská knihovna trpí velkým nedostatkem kvalifikovaného knihovnického personálu, nabídl ředitel Národní knihovny ČR zaškolení jednoho až dvou somalilandských zaměstnanců v rámci jejich měsíční stáže v Praze. Národní knihovna ČR zaučí zahraniční kolegy v základech evidence knih, signaturizace, elektronizace a vysvětlí výpůjční systém, který funguje v České republice.
Novinářská etika – lhát se může?
Vyjádření ředitele Národní knihovny ČR k článkům věnovaným výběrovým řízením Národní knihovny ČR, které byly publikovány v poslední době v Lidových novinách.
737 návštěvníků v první den výstavy
Výstava s názvem To se Marii Terezii povedlo u příležitosti 240. výročí otevření klementinské knihovny pro veřejnost přilákala první den konání 737 návštěvníků.
Klementinum slouží čtenářům 240 let
Výstava s názvem To se Marii Terezii povedlo, pořádaná u příležitosti 240. výročí otevření klementinské knihovny pro veřejnost, představí dokumenty z historie knihovny.
Prohlášení ředitele Národní knihovny
Národní knihovna České republiky se důrazně ohrazuje proti zavádějícím a nepravdivým informacím, které uvádí redaktorka Kateřina Menzelová v Lidových novinách.
Má ukrajinština svou historii?
Zveme Vás na přednášku předsedy Mezinárodní asociace ukrajinistů prof. Michaela Mosera a prezentaci jeho nové publikace.
Jak Češi pomáhali budovat mladé Bulharsko
Přijďte se seznámit s dvacítkou nejvýznamnějších Čechů, kteří pomáhali od roku 1878 budovat nové Bulharsko. Panelová dokumentární výstava s názvem Bulharští Češi, která mapuje jejich životní osudy, proběhne od 19. 1. – 25. 2. ve Výstavní chodbě Národní knihovny v Praze.
Knižní novinky vydané Národní knihovnou
Národní knihovna ČR vydala koncem roku 2016 dvě nové publikace ke středověké knižní kultuře: Úřední jednolistové tisky jagellonského věku a Soupis středověkých latinských rukopisů ...
Aktuality 2016
Aktuality 2015
Aktuality 2014
Aktuality 2013
Aktuality 2012